La mula de Parenzo, regata koju organizira JK Horizont iz Poreča, a koja je dio Argonaut kupa, jedrila se u subotu 25. svibnja i na njoj je nastupilo 15 krstaša iz Istre i iz Slovenije.
Za rutu regate maksimalno su iskorištene lokalne pličine i otočići, pa se dobila ruta koja je uključivala obilaske i s desnim i lijevim bokom i zahtijevala je ozbiljnu koncentraciju kormilara:
Foto: JK Horizont
Regata La mula de Parenzo boduje se za istarsku ligu krstaša, Argonaut kup od 2016g. Ove godine jedrila se zanimljiva ruta od 15NM oko otočića i pličina porečkog akvatorija. Startalo se u 13 sati ispred luke Poreč, gdje je ujedno bio i cilj.
Na izazovnoj ruti porečkoj akvatorija obilazeći pličine i otoke briljirali su lokalci.
Prvi u cilj stiže UFO RELOADED - Ufo 28 sa skipericom Gloriom Miloš iz Poreča u 14:34:58.
Po ORC-u najbrža jedrilica bila je SEXY - Dufour 34 sa skiperom Božidarom Mihićem, također iz Poreča.
Foto: JK Horizont
Tko je sve sudjelovao na fRegati i po kojem redoslijedu se ulazilo u cilj možete pronaći na ovom linku.
Sljedeća regata na programu lige krstaša - Argonaut kup je 11. Tivoli Mandrač kup koji se jedri u Puli, a zajedničkim snagama organiziraju ga SRD Tivoli Mandrač i JK Delfin iz Pule i to u subotu 22.06.2024. Organizatori poručuju da su svi koji dobro došli, da pripreme brodove, ekipiraju posadu i donesu dobar takmičarski duh u Pulu. Kotizacije na regatu nema. Sve je besplatno ali potrebno se prijaviti na vrijeme!
Prijave na regatu su otvorene na ovom linku.
Naslovna foto: JK Horizont