Najznačajniji međunarodni rezultati hrvatskih jedriličara u mjesecu srpnju:


 

4. srpnja 2004. 

  Prvenstvo Italije - Imperia, ITA
Europa   1.   Gea Brabić
       

 

 

4. srpnja 2009. 

  Mediteranske igre - Pescara, ITA
Laser radial   2.   Tina Mihelić
       
Laser standard   2.   Tonči Stipanović
       
470   2.   Šime Fantela i Igor Marenić
       

 

 

4. srpnja 2012. 

  Europsko prvenstvo - Largs, GBR
470   1.   Šime Fantela i Igor Marenić
       

 

 

5. srpnja 2015. 

  Svjetsko prvenstvo U21 - Valencia, ESP
Finn   2.   Nenad Bugarin
       

 

 

7. srpnja 2006. 

  Europsko prvenstvo - Hurtin, FRA
Laser 4.7   2.   Marko Pereša
    3.   Fran Peručić
       

 

 

8. srpnja 2009. 

  Europsko prvenstvo - Charlotelund, DEN
Laser radial   3.   Toma Višić
       

 

 

10. srpnja 2002. 

  ISAF Youth - Marseille, FRA
Laser radial   1.   Gea Barbić
       

 

 

11. srpnja 2009. 

  Svjetsko prvenstvo - Vallensbeak, DEN
Finn   3.   Ivan Kljaković Gašpić
       

 

 

11. srpnja 2014. 

  Svjetsko prvenstvo - Reeuwijk, NED
Marblehead   3.   Ante Kovačević
       

 

 

12. srpnja 2003. 

  Europsko prvenstvo - Stari Grad, CRO
Optimist   1.   Stjepan Ćesić
    2.   Tajana Ganić
       

 

 

12. srpnja 2006. 

  Juniorsko europsko prvenstvo - Gdynia, POL
Laser standard   1.   Daniel Mihelić
       

 

 

12. srpnja 2018. 

  Europsko prvenstvo - Warnemunde, GER
Kite - daska   2.   Martin Dolenc
       

 

 

13. srpnja 2002. 

  Europsko prvenstvo - Cesme, TUR
Finn   3.   Karlo Kuret
    3.   Marin Mišura
       

 

 

13. srpnja 2004. 

  Europa Cup - Leba, POL
Laser radial   2.   Daniel Mihelić
       

 

 

13. srpnja 2013. 

  Europsko prvenstvo - Balaton, HUN
Laser 4.7   2.   Dominik Perković
       

 

 

13. srpnja 2014. 

  Europsko prvenstvo - Hoorn, NED
Finn   3.   Nenad Bugarin
       

 

 

14. srpnja 2002. 

  Svjetsko prvenstvo - Corpus Christi, USA
Optimist   1.   Filip Matika
    2.   Stjepan Ćesić
       
Nacije   2.   Filip Matika
    2.   Stjepan Ćesić
    2.   Bojan Ive
    2.   Petar Lošić
    2.   Krešimir Kunda
       
Team race   2.   Filip Matika
    2.   Stjepan Ćesić
    2.   Bojan Ive
    2.   Petar Lošić
    2.   Krešimir Kunda
       

 

 

14. srpnja 2003. 

  Europa Cup - Aarhus, NED
Laser radial   3.   Daniel Mihelić
       

 

 

15. srpnja 2005. 

  Europsko prvenstvo - Talin, EST
470   1.   Šime Fantela i Igor Marenić
       

 

 

15. srpnja 2011. 

  Europsko prvenstvo - Helsinki, FIN
Laser standard   1.   Tonči Stipanović
       
Laser radial   2.   Tina Mihelić
       
470   1.   Šime Fantela i Igor Marenić
       
Finn   1.   Josip Olujić
    2.   Ivan Kljaković Gašpić
       

 

 

15. srpnja 2014. 

  Europsko prvenstvo - Atena, GRE
470   3.   Šime Fantela i Igor Marenić
       

 

 

15. srpnja 2018. 

  Europski kup - Warnemunde, GER
Laser radial   1.   Elena Vorobeva
       

 

 

16. srpnja 2009. 

  Europsko prvenstvo - Charlotelund, DEN
Laser radial   1.   Tina Mihelić
       

 

 

16. srpnja 2017. 

  Europsko prvenstvo - Gizzeria, ITA
Kite - daska   1.   Martin Dolenc
       

 

 

17. srpnja 2004. 

  ISAF Youth - Gdansk, POL
Laser standard   2.   Tonči Stipanović
       

 

 

18. srpnja 2007. 

  Europsko prvenstvo - Varkiza, GRE
Optimist   3.   Juraj Divjakinja
       

 

 

18. srpnja 2010. 

  Svjetsko prvenstvo - Den Haag, NED
470   3.   Šime Fantela i Igor Marenić
       

 

 

19. srpnja 2002. 

  Svjetsko prvenstvo - Ontario, CAN
Laser radial   1.   Tonko Kuzmanić
       

 

 

19. srpnja 2015. 

  Svjetsko prvenstvo U18 - Gizzeria, ITA
Kite - daska   1.   Martin Dolenc
       

 

 

19. srpnja 2015. 

  Svjetsko prvenstvo U21 - Gizzeria, ITA
Kite - daska   3.   Martin Dolenc
       

 

 

20. srpnja 2002. 

  Europsko prvenstvo - Rosignano Solvay, ITA
470   2.   Šime Fantela i Igor Marenić
       

 

 

21. srpnja 2006. 

  ISAF Youth - Weymouth, GBR
Laser radial   1.   Tina Mihelić
       

 

 

22. srpnja 2005. 

  Europsko prvenstvo - Izola, SLO
Laser 4.7   1.   Renata Petani
    2.   Marko Šestan
       

 

 

24. srpnja 2004. 

  Europsko prvenstvo - Riva del Garda, ITA
Laser 4.7   2.   Tina Mihelić
    2.   Ivo Kalebić
       

 

 

24. srpnja 2004. 

  Europsko prvenstvo - Warnemunde, GER
Laser standard   2.   Tonči Stipanović
       

 

 

26. srpnja 2003. 

  ISAF Youth - Madeira, POR
Laser standard   3.   Tonči Stipanović
       

 

 

27. srpnja 1976. 

  Olimpijske igre - Kingston, CAN
Finn   13/27   Minski Fabris
       
FD   9/15   Danko Mandić i Zoran Kalebić
       

 

 

27. srpnja 2002. 

  Svjetsko prvenstvo - Ontario, CAN
Laser radial   1.   Karlo Krpeljević
       

 

  Svjetsko prvenstvo - Muiderzand, NED
Laser 4.7   1.   Tonči Stipanović
    2.   Daniel Mihelić
       

 

  ISAF Youth - Lunenburg, CAN
Laser standard   2.   Ivan Kljaković Gašpić
       

 

  Europsko prvenstvo - Laoghaire, IRL
Laser 4.7   1.   Tajana Ganić
    2.   Marko Pereša
    3.   Antea Kordić
       

 

 

28. srpnja 1952. 

  Olimpijske igre - Harmaja, FIN
Finn   23/28   Karlo Bauman
       
Zvijezda   20/21   Mario Fafangel i Karlo Bašić
       

 

 

28. srpnja 2002. 

  Svjetsko prvenstvo - Pireus, GRE
Finn   2.   Marin Mišura
       

 

 

29. srpnja 1980. 

  Olimpijske igre - Tallin, SSSR
Finn   11/21   Minski Fabris
       

 

 

29. srpnja 2003. 

  Svjetsko prvenstvo - Las Palmas, ESP
Team race   3.   Filip Matika
    3.   Albert Zahtila
    3.   Marko Pereša
    3.   Filip Kljenak
    3.   Tina Mihelić
       

 

 

29. srpnja 2007. 

  Juniorsko svjetsko prvenstvo - Port Bourgas, BUL
470   1.   Šime Fantela i Igor Marenić
       

 

 

29. srpnja 2018. 

  Svjetsko prvenstvo - Gizzeria, ITA
Kite - slalom   2.   Martin Dolenc
       
Kite - daska   2.   Martin Dolenc
       

 

 

30. srpnja 2004. 

  Europsko prvenstvo - Zadar, CRO
420   1.   Matija Longin i Pavle Kostov
       

 

 

30. srpnja 2006. 

  Juniorsko svjetsko prvenstvo - Travemunde, GER
470   2.   Šime Fantela i Igor Marenić
       

 

 

31. srpnja 2004. 

  Europsko prvenstvo - Ballyholme, GBR
Laser radial   2.   Daniel Mihelić
       

 

 

31. srpnja 2009. 

  Svjetsko prvenstvo - Buzios, BRA
Laser 4.7   3.   Juraj Divjakinja
       

 

 

31. srpnja 2010. 

  Europsko prvenstvo - Hurtin, FRA
Laser 4.7   3.   Antonela Kačan
       
Laser 4.7   3.   Bartul Plenković
       

 


Izvor: Hrvatski jedriličarski savez