Najznačajniji međunarodni rezultati hrvatskih jedriličara u mjesecu rujnu:


 

1. rujna 2003. 

  Europsko prvenstvo - Split, CRO
Laser standard   2.   Mate Arapov
       

 

 

1. rujna 2019. 

  Regata svjetskog kupa - Enoshima, JPN
Finn   2.   Josip Olujić
       

 

 

2. rujna 1978. 

  Europsko prvenstvo - Maastrand, SWE
Finn   1.   Minski Fabris
       

 

 

6. rujna 2003. 

  Juniorsko svjetsko prvenstvo - Rust, AUT
470   1.   Šime Fantela i Igor Marenić
    2.   Ante Ćesić i Ante Kujundžić
       

 

 

6. rujna 2009. 

  Europa Cup - Altersee, AUT
Laser 4.7   3.   Patrik Car
       

 

 

6. rujna 2013. 

  Europsko prvenstvo - Dublin, IRL
Laser standard   1.   Tonči Stipanović
       

 

 

7. rujna 1960. 

  Olimpijske igre - Napulj, ITA
Finn   10/35   Tonko Pivčević
       
Zvijezda   8/26   Mario Fafangel i Janko Kosmina (SLO)
       

 

 

7. rujna 2014. 

  Europsko prvenstvo - Bol, CRO
Slalom   1.   Enrico Marotti
       

 

 

7. rujna 2014. 

  Europsko prvenstvo U18 - Mielno, POL
Kite   3.   Martin Dolenc
       

 

 

7. rujna 2014. 

  Europsko prvenstvo - Bol, CRO
Slalom   2.   Vedrana Brnčić
       

 

 

8. rujna 1972. 

  Olimpijske igre - Kiel, GER
Finn   21/35   Minski Fabris
       
FD   5/29   Antun Grego i Simo Nikolić
       

 

 

12. rujna 2010. 

  Svjetsko prvenstvo - Flesburg, GER
ORCi   3.   All for One - Karlo Kuret
       

 

 

13. rujna 2015. 

  Veteransko europsko prvenstvo - Balaton, HUN
Finn   2.   Lukša Cicarelli
       

 

 

14. rujna 2018. 

  Svjetsko prvenstvo - Hvide Sande, DEN
NOD   1.   Enrico Marotti
       

 

 

14. rujna 2018. 

  Veteransko europsko prvenstvo - Split, CRO
Finn   2.   Karlo Kuret
       

 

 

15. rujna 2013. 

  Veteransko europsko prvenstvo - Balaton, HUN
Finn   2.   Lukša Cicarelli
       

 

 

15. rujna 2013. 

  Svjetsko prvenstvo U26 - Balaton, HUN
FD   1.   Tin Matulja i Robin Matulja
       

 

 

17. rujna 2006. 

  Prvenstvo Slovenije - Piran, SLO
Laser 4.7   1.   Fran Peručić
    2.   Luka Jerčić
    3.   Filip Matika
       

 

 

18. rujna 2005. 

  Juniorsko svjetsko prvenstvo - Moskva, RUS
Finn   1.   Ivan Kljaković Gašpić
       

 

 

19. rujna 2004. 

  Prvenstvo Slovenije - Izola, SLO
Optimist   1.   Mihovil Fantela
       

 

 

19. rujna 2004. 

  Svjetsko prvenstvo - Cres, CRO
IMS 600   3.   Karuba - Darko Hajdinjak
       

 

 

19. rujna 2009. 

  Regata svjetskog kupa - Weymouth, GBR
Finn   1.   Ivan Kljaković Gašpić
       

 

 

20. rujna 2015. 

  Regata svjetskog kupa - Qingdao, CHN
Laser standard   2.   Tonči Stipanović
       

 

 

21. rujna 2014. 

  ISAF svjetsko prvenstvo - Santader, ESP
Finn   2.   Ivan Kljaković Gašpić
       
470   2.   Šime Fantela i Igor Marenić
       

 

 

23. rujna 2017. 

  Svjetsko prvenstvo - Pingtan, CHN
Kite - slalom   2.   Martin Dolenc
       

 

 

24. rujna 2004. 

  Europsko prvenstvo - Izola, SLO
Fireball   2.   Šime Fantela i Igor Marenić
       

 

 

25. rujna 2003. 

  ISAF Youth - Cadiz, ESP
Finn   1.   Marin Mišura
       

 

 

25. rujna 2016. 

  Regata svjetskog kupa - Qingdao, CHN
Laser standard   1.   Tonči Stipanović
       

 

 

29. rujna 2006. 

  Prvenstvo Velike Britanije - West Kirby, GBR
IOM   2.   Zvonko Jelačić
       

 

 

30. rujna 2000. 

  Olimpijske igre - Sydney, AUS
Finn   10/25   Karlo Kuret
       
470   24/29   Toni Bulaja i Ivan Bulaja
       
Laser standard   42/42   Mate Arapov
       

 

 

30. rujna 2006. 

  Europsko prvenstvo - Palamos, ESP
Finn   3.   Marin Mišura
       

 


Izvor: Hrvatski jedriličarski savez