Najznačajniji međunarodni rezultati hrvatskih jedriličara u mjesecu kolovozu:


 

1. kolovoza 2003. 

  Svjetsko prvenstvo - Riva del Garda, ITA
Laser radial   1.   Aron Lolić
    3.   Karlo Krpeljević
       

 

 

1. kolovoza 2014. 

  Europsko prvenstvo U16 - Moss, NOR
Laser 4.7   3.   Stipe Gašpić
       

 

 

2. kolovoza 1996. 

  Olimpijske igre - Savannah, USA
Finn   19/31   Karlo Kuret
       
470   13/36   Ivan Kuret i Marko Mišura
       

 

 

2. kolovoza 2003. 

  Svjetsko prvenstvo - Las Palmas, ESP
Optimist   1.   Filip Matika
       
Nacije   1.   Filip Matika
    1.   Albert Zahtila
    1.   Marko Pereša
    1.   Filip Kljenak
    1.   Tina Mihelić
       

 

 

2. kolovoza 2005. 

  Svjetsko prvenstvo - Sainkt Petersburg, RUS
470   1.   Šime Fantela i Igor Marenić
       

 

 

3. kolovoza 2002. 

  Europsko prvenstvo - Tavira, POR
Optimist   2.   Tina Mihelić
       

 

 

3. kolovoza 2003. 

  Juniorsko europsko prvenstvo - Split, CRO
Laser standard   1.   Ivan Kljaković Gašpić
       

 

 

4. kolovoza 1992. 

  Olimpijske igre - Barcelona, ESP
Finn   22/29   Karlo Kuret
       
FD   22/23   Bojan Grego i Sebastijan Miknić
       

 

 

5. kolovoza 1977. 

  Europsko prvenstvo - Istanbul, TUR
Finn   2.   Minski Fabris
       

 

 

8. kolovoza 2004. 

  Europa cup - St.Gilgen, AUT
Laser radial   1.   Daniel Mihelić
    2.   Ivan Taritaš
       

 

 

9. kolovoza 2003. 

  Juniorsko svjetsko prvenstvo - Riva del Garda, ITA
Laser radial   1.   Tonči Stipanović
    2.   Tonko Kuzmanić
       

 

 

11. kolovoza 2012. 

  Olimpijske igre - Weymouth, GBR
Finn   5/24   Ivan Kljaković Gašpić
       
Zvijezda   16/16   Marin Lovrović i Dan Lovrović
       
470   6/27   Šime Fantela i Igor Marenić
       
Laser standard   4/49   Tonči Stipanović
       
49er   17/20   Pavle Kostov i Petar Cupač
       
Laser radial   17/41   Tina Mihelić
       
RS:X   21/38   Luka Mratović
       
470   17/20   Enia Ninčević i Romana Župan
       

 

 

12. kolovoza 1936. 

  Olimpijske igre - Kiel, GER
Monotip   19/25   Karlo Bauman
       

 

 

12. kolovoza 2005. 

  Europsko prvenstvo - Cartagena, ESP
Laser standard   2.   Mate Arapov
       

 

 

12. kolovoza 2005. 

  Europsko prvenstvo - Split, CRO
Laser radial   1.   Ivan Taritaš
    1.   Tina Mihelić
    1.   Tonko Kuzmanić
    2.   Tonči Stipanović
       

 

 

12. kolovoza 2018. 

  Svjetsko prvenstvo - Aarhus, DEN
49er   1.   Šime Fantela i Mihovil Fantela
       

 

 

14. kolovoza 2005. 

  Europsko prvenstvo - Kalmar, SWE
Finn   1.   Ivan Kljaković Gašpić
    3.   Marin Mišura
       

 

 

14. kolovoza 2005. 

  Univerzijada - Izmir, TUR
470   1.   Šime Fantela i Igor Marenić
       

 

 

14. kolovoza 2010. 

  Regata svjetskog kupa - Weymouth, GBR
Finn   3.   Ivan Kljaković Gašpić
       

 

 

15. kolovoza 2014. 

  Svjetsko prvenstvo - Karatsu, JPN
Laser 4.7   3.   Paolo Mavričić
       

 

 

18. kolovoza 2012. 

  Europsko prvenstvo - Breiternbrun, AUT
Laser 4.7   3.   Anja Hamerlitz
       

 

 

18. kolovoza 2016. 

  Olimpijske igre - Rio de Janeiro, BRA
Finn   5/23   Ivan Kljaković Gašpić
       
49er   15/20   Pavle Kostov i Petar Cupač
       
Laser radial   13/37   Tina Mihelić
       
RS:X   24/36   Luka Mratović
       

 

 

19. kolovoza 2006. 

  Juniorsko europsko prvenstvo - Tavira, POR
470   2.   Šime Fantela i Igor Marenić
       

 

 

19. kolovoza 2016. 

  Olimpijske igre - Rio de Janeiro, BRA
470   1.   Šime Fantela i Igor Marenić
       
Laser standard   2.   Tonči Stipanović
       

 

 

20. kolovoza 2017. 

  Europsko prvenstvo - Istanbul, TUR
Kite   1.   Martin Dolenc
       

 

 

21. kolovoza 2008. 

  Olimpijske igre - Qingdao, CHN
Finn   8/26   Ivan Kljaković Gašpić
       
49er   17/19   Pavle Kostov i Petar Cupač
       
Laser radial   11/28   Mateja Petronijević
       
RS:X   32/35   Luka Mratović
       
Zvijezda   15/16   Marin Lovrović i Siniša Mikuličić
       
470   9/29   Šime Fantela i Igor Marenić
       
Laser standard   12/43   Luka Radelić
       

 

 

22. kolovoza 2010. 

  Europa cup - Wolfgangsee, AUT
Laser radial   1.   Juraj Divjakinja
       

 

 

22. kolovoza 2011. 

  Univerzijada - Shenzen, CHN
Laser standard   1.   Daniel Mihelić
       

 

 

22. kolovoza 2015. 

  Svjetsko prvenstvo U19 - Medemblik, NED
Laser radial   2.   Sandra Lulić
       

 

 

23. kolovoza 2019. 

  Svjetsko prvenstvo - Kingston, CAN
Laser 4.7   2.   Roko Stipanović
       

 

 

27. kolovoza 2016. 

  Europsko prvenstvo U21 - Split, CRO
Laser radial   1.   Sandra Lulić
       

 

 

28. kolovoza 2004. 

  Olimpijske igre- Atena, GRE
Finn   4/25   Karlo Kuret
       
470   19/27   Tomislav Bašić i Petar Cupač
       
Laser standard   14/42   Mate Arapov
       

 

 

28. kolovoza 2004. 

  Svjetsko prvenstvo - Riva del Garda, ITA
470   1.   Ante Ćesić i Ante Kujundžić
    3.   Šime Fantela i Igor Marenić
       

 

 

28. kolovoza 2010. 

  Europsko prvenstvo - Lago di Ledro, ITA
OPT Team race   1.   Luka Matić
    1.   Mateo Pavinčić
    1.   Mikele Rušnjak
    1.   Anja Hemerlitz
    1.   Rene Starić
       

 

 

28. kolovoza 2013. 

  Svjetsko prvenstvo - Newport, USA
Byte CII   3.   Pavle Živanović
       

 

 

29. kolovoza 2008. 

  Europsko prvenstvo - Trogir, CRO
Laser 4.7   1.   Matea Senkić
       

 

 

29. kolovoza 2008. 

  Svjetsko prvenstvo - Trogir, CRO
Laser 4.7   2.   Matea Senkić
    3.   Lovre Perhat
    3.   Antea Kordić
       

 

 

29. kolovoza 2009. 

  Svjetsko prvenstvo - Rungsted, DEN
470   1.   Šime Fantela i Igor Marenić
       

 

 

29. kolovoza 2009. 

  Europsko prvenstvo - Varna, BUL
Finn   1.   Ivan Kljaković Gašpić
       

 

 

31. kolovoza 2002. 

  Europsko prvenstvo - Breiternbrun, AUT
Laser radial   2.   Dario Kliba
       

 


Izvor: Hrvatski jedriličarski savez